Maraton EUROREGIONU NISA pro děti a dospělé

Dne 29.09.2012 se uskuteční ve Stráži pod Ralskem  cyklistický závod pro děti, mládež a dospělé pod názvem „Maraton EUROREGIONU NISA pro děti a dospělé“. Děti a mládež závodí ve 12-ti kategoriích od 2 do 14-ti let. Dospělí na trase 50km, celkem v sedmi kategoriích.  Akce se zakládá na intenzivní spolupráci mezi cyklistickými kluby SpinFit Liberec a Sektion Zittau des Deutschen Alpenvereins e.V.  Závod se uskuteční za podpory z Fondu malých projektů v Euroregionu Nisa v programu Ziel 3/Cíl 3 SN-CZ. Účastníci této akce jsou různých výkonností a každý při závodech konfrontuje svoji dovednost. Cílem je poznat nový kraj a  vzájemné  poznání cyklistů z obou zemí. Proto jsme připravili od 29. do  30.9.2012 doprovodný program. Ten je  nejen pro samotné závodníky,  ale  také  pro jejich rodinné příslušníky z obou zemí  ERN.

Registrační číslo projektu: 0707.01/280512/CZ.4/1/02

Ziel 3 ERN

Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti. Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje - Fond malých projektů. Cíl 3 2007-2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa

Přihlásit k závodu 

 Zázemí závodu bude přichystané v areálu sportovní firmy Panda ve Stráži pod Ralskem. Start maratonu je umístěn na pláži jezera Horka, odkud se závodníci vydají na 500 metrů dlouhý asfaltový úsek, ze kterého odbočí do terénu. Proti loňskému ročníku jsou v první části závodu vloženy dvě bikerské vložky. Na tradiční trasu se závodníci napojí za lázněmi Kundratice, kde se závod již shoduje s loňským ročníkem. Přibližně na 30-tém kilometru bude na Vás mezi Hvězdonickými rybníky čekat bohatě zásobená občerstvovací stanice. V cíli Váš výkon změří již osvědčená časomíra SPORT BASE. Novinkou bude možnost vytištění diplomu přímo v cílovém prostoru. Po dojezdu se můžete mimo občerstvení těšit na zajímavý doprovodný program. Až do samotného vyhlášení nejlepších účastníku maratonu, bude hrát populární liberecká skupina DOOWHENLAND. Nenechávejte doma svoje děti! Vezměte je s sebou na závod. Mimo dětského závodu, bude na ně čekat doprovodný program a budou si moci vyzkoušet horolezeckou stěnu, skákací hrad a také elektrický skateboard. Dospělí se budou moci svézt na elektrokolech různých značek a parametrů.

   

 Oblast cykloráje PODRALSKO

Tato oblast mezi Mimoní, Stráží pod Ralskem, Hamrem na Jezeře a Osečnou, dává možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách, s krásnými výhledy na dominanty tohoto kraje, kterými jsou Bezděz, Děvín a Ralsko. Oblast bývalého vojenského prostoru má svojí zvláštní a jinde neopakovatelnou atmosféru!

Pořadatelé ze Spinfitu Liberec připravili rychlou a nenáročnou trať vhodnou jako podslední závod cyklistické sezóny. Všichni si zde zajedou pohodový a rychlý závod v mírně zvlněném terénu. Závod na 50km odstartuje ve 12:00.

Spojení SpinFit a Podralsko - Jaro a podzim

Do této oblasti jezdíme už mnoho let a protože jí máme hodně rádi, rozhodli jsme se tuto část Podralska přiblížit i všem sportuchtivým lidičkám. Oblast, která se nachází kousíček od Liberce nabízí naprosto odlišné scenérie oproti Jizerským či Lužickým horám. Jelikož tato část kraje byla dlouhá léta nepřístupná (vojenský prostor), připadáte si tady jako v pustině, kde se stále můžete kochat krásnými a neokoukanými výhledy do kraje. Počasí v této oblasti je znatelně teplejší oproti chladnému Liberci a trasy podstatně lehčí (převážně asfaltový povrch, bez velkého převýšení), rozhodli jsme se zařadit tento závod hned na samý začátek a konec bikové sezóny. V prvním jarním závodě cyklisté změří své síly s ostatními po dlouhé zimě a na podzim zhodnotí svůj výkonnostní růst. Oba dva maratony jsou určeny pro cyklisty všech výkonnostních úrovní.

Cykloturistika v Podralsku

Stovky žlutých tabulek lemující cesty celého regionu jsou určeny právě cykloturistům. Na převážně lesních cestách mezi Ještědem, Bezdězem a Ralskem je vyznačeno skoro 200 km tras a ve značení se pokračuje. Základní orientace je velmi dobrá, každé nástupní místo má textové tabule s udáním vzdálenosti cílového a nejbližšího místa a hlavně je každá trasa číslována. Když posedíte v nějaké hospůdce, které tu rostou jako houby po dešti, uslyšíte hodnocení tras (například č. 25, která vede od Doks přes Osečnou do Křižan) a prý nemají chybu. Mikroregion Podralsko vydal v roce 2002 ucelenou mapu cyklotras včetně tras mezinárodních a místních. Napojení na sousední turistické oblasti Podještědí a Pojizeří na východě, stejně jako na severu oblast Lužických hor a Žitavských hor, na západě Kokořínsko a Novoborsko, je výrazně vyznačeno žlutou silniční cykloznačkou. Cyklotrasy se nadále rozšiřují a pro milovníky přírodních scenérií se připravuje naučná stezka podél říčky Zábrdky a podél potoku Ploučnice od pramenů u Osečné až k soutoku s Labem v Děčíně, kde bude napojení na mezinárodní magistrálu LABE - ELBE.

Dětský MTB Cup

Dětský MTB Cup

Language Selection

Czech English German Polish

Fotogalerie Závody