header_4.jpg

Dětský MTB Cup - Aktuality

Závod ve Vesci potvrdil stoupající popularitu Dětského MTB CUPu Libereckého kraje

Na každém závodě si vytipujeme dvě nejzajímavější kategorie a trošku se o nich rozepíšeme.

Nejvíce obsazenou kategorií byla opět kategorie Žáci 2, což jsou chlapci ve věku 9-10 let. Tentokrát se ale budeme podrobněji věnovat stejné věkové kategorii, ale u dívek. Krátce po startu se po prvním stoupání od zbytku startovního pole odpoutala čtyři, výkonnostně poměrně vyrovnaná děvčata. Na trati to pěkně vřelo a v některých pasážích si mohli diváci připadat jako na Tour de France při alpských stoupáních. Po vyrovnaném boji nakonec opět zvítězila Marie Vyhnálková před Magdalénou Mišoňovou a třetí, skoro domácí Natálkou Křemenovou. Na Alenku Labaštovou nakonec zbyla bramborová medaile. Opět musím konstatovat, že každý závod bude mít jiný charakter a pořadí na dalších závodech se může měnit podle charakteru tratí.

Další zajímavou kategorií je kategorie Žákyň 1, dívky ve věku 7-8 let, kterou ovládají dívky z oddílu Alpine Pro Author Team, jmenovitě Lucka Blechová, která nakonec opět zvítězila před K. Zemanovou a K.Hladíkovou ze stejnojmenného oddílu.

V příštím závodě se budeme podrobněji věnovat kategorii děvčat a chlapců z kategorie Předáci (5-6 let) a Žáci 1 ( 8-9 let), v kterých startují i děti, které se účastní našich Bikecampů.

Měsíc květen máme koncipován spíše jako přípravný, kdy máte šanci doladit formu na námi pořádaném Bikecampu (11.5.) nebo Bikeweekendu v Libverdě 20.-22.5. K ježdění využijeme nově vybudovaný Singltrek a dále si s námi můžete prožít víkend plný dalších sportovních aktivit.

Ve středu 11.5. se koná 2.Bikecamp v Lidových sadech, kde opět potrénujeme potřebné dovednosti a podíváme se na okruh, kde bude probíhat 3. závod poháru. Sraz je v 17 hod. na parkovišti konečné tramvaje v Lidových sadech.

Na viděnou na 3.závodě Dětského MTB Cupu Libereckého kraje v Lidových sadech 28.5. a nezapomeňte si s sebou vzít startovní čísla a kartičky.

Pořadatelé ze Spinfitu Liberec

Dětský MTB Cup

Dětský MTB Cup

Language Selection

Czech English German Polish

Fotogalerie Závody

SpinFit ©2010 - 2013.
Vechna práva vyhrazena.