Dětský MTB Cup - Aktuality

4.závod Dětského MTB Cupu – Boleslawiec(Polsko)

Závod v Boleslawieci si nenechalo ujít 60 závodníků, kteří se pravidelně účastní seriálu Dětského MTB Cupu. K tomu přibylo 40 polských účastníků, kteří závodili pro ně na známých tratích. Pro tři nejmladší kategorie to byl závod podobný těm v Čechách, za to pro starší kategorie byl připraven opravdu náročný 5 km dlouhý okruh. Atraktivní sjezdy střídaly prudké výjezdy, v lese byla trať okořeněna mnoha parádními singltreky a každý, kdo tento okruh zvládnul, mohl být na sebe po právu pyšný. Ve starších kategoriích chlapců bylo znát, že domácí závodníci zde často trénují a pozice jsme jim ulehčili i tím, že právě závodníci starších kategorií do Polska nepřijeli. Naproti tomu ve starších kategoriích děvčat jsme obsadili nejlepší pozice. Škoda, že se v kategorii kadetů, nezúčastnili závodu čeští závodníci. Konkurence, hlavně v kategorii děvčat byla opravdu silná.

Všichni účastníci dostali od pořadatele tašku s upomínkovými předměty a vítězové jednotlivých kategorií parádní ceny od polských partnerů.

Již za týden změří všichni závodníci svojí aktuální formu v areálu ve Vesci, kde se koná již pátý závod Dětského MTB Cupu. Závod se pojede v průběhu 24 hodinového maratónu, kde mladí závodníci mohou zažít atmosféru velkého závodu pro dospělé bikery. Čekáme rekordní počet závodníků i fanoušků a pro všechny zúčastněné děti je připravena bohatá tombola. Nenechte si ujít tento parádní sportovní podnik, který bude vrcholem jarní části sezóny.