SpinFit Dětský MTB Cup Libereckého kraje 2013

Výsledky šestého ročníku SpinFit Dětského MTB cupu byly slavnostně vyhlášeny 2.10. v OC DELTA. Nejlepší závodníci ve svých kategoriích převzali poháry od náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sport, Zuzany Kocumové. Všechny děti, které absolvovaly minimálně šest závodů ze sedmi se těšily na bohatou tombolu, ve které již tradičně nejlákavější cenou bylo kolo AMULET.

Tento cyklistický seriál pro děti od 2 do 14 let zaznamenává stále rostoucí zájem mladých cyklistů. Jednotlivé závody mají stále vyšší sportovní i technickou úroveň. Potvrzuje to i rekordní účast v letošním ročníku, kdy do sedmi závodů vystartovalo 1185 dětí. Průměr na závod byl 169 dětí. První závod letošního ročníku se jel v Osečné. Tratě byly koncipovány na začátku sezóny jako rozjezdové a proto nebyly příliš technicky náročné. Nejtechničtějším závodem i díky počasí, byl vyhodnocen Beckov. Ve sportovním areálu Vesec se uskutečnily hned dva závody po sobě. V každém byla trať odlišná a i zde děti musely prokázat fyzické i technické dovednosti. Nejlépe děti a jejich rodiče ohodnotili závod na Malevilu, kde tratě projížděly místní zoologickou zahradou. Nejlépe obsazený závod a velmi kladně hodnocený byl v Bakově  nad Jizerou.  Finále celého seriálu se již druhým rokem konalo ve Stráži pod Ralskem. Zde děti získávaly dvojnásobný počet bodů do hodnocení seriálu a tak se zde odehrávaly napínavé boje až do samotného finiše.

Letošní ročník tohoto seriálu potvrdil, že jsme se vydali správnou cestou a že má cenu pořádat samostatné MTB závody pro děti.  Našim cílem  je proto nadále nabízet  aktivní sportovní zážitek mnohdy pro celou rodinu, v pohodové atmosféře a příjemném prostředí.

Celá tato snaha by se nesetkala s tímto úspěchem, bez významné podpory sponzorů a ochotě mnoha lidí. Na prvním místě děkujeme Libereckému kraji, který již pátým rokem tuto akci podporuje. Mezi další sponzory patří LIBERECKÁ TEPLÁRNA, TERMIZO, ZOO Liberec, ABEL, MOBILPLUS, AMULET, RCL, MOUTAINBIKE, MOJEKOLO a další.

Všem proto mnohokrát děkujeme a budeme se těšit na spolupráci i v dalších letech.