header.jpg

50 PODRALSKO 2018

STEVENS 50 PODRALSKO

Datum: 14. dubna 2018

Místo: Osečná - prostor Podralsko

Tratě: 58 km a 25 km

 

         V Osečné, malém městě ležícím na jižní straně Ještědského pohoří a na pokraji Ralské pahorkatiny, odstartuje dne 14. 4. 2018 první jarní cyklistický závod "STEVENS 50 PODRALSKO".  Jedná se již o sedmý ročník tohoto "otvíráku" bikové sezóny. Velkou změnou je zařazení tohoto maratonu do GALAXY STEVENS SÉRIE. První závod tohoto seriálu odstartuje právě v Osečné. Připraveny budou dvě tratě: 58 a 25 km. Start závodu bude situován do aleje vedle hřbitova. Cíl a zázemí bude přichystáno v areálu základní školy v Osečné. 

                                                                                                                                                              Neváhejte a přijďte se rozjet do nové cyklistické sezóny!   

 
    Tato oblast mezi Mimoní, Stráží pod Ralskem, Hamrem na Jezeře a Osečnou, dává možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách, s krásnými výhledy na dominanty tohoto kraje, kterými jsou Bezděz,Děvín a Ralsko. Oblast bývalého vojenského prostoru má svojí zvláštní a jinde neopakovatelnou atmosféru! Pořadatelé ze Spinfitu Liberec připravili rychlou a nenáročnou trať vhodnou jako rozjezdový závod do nové cyklistické sezóny. Všichni si zde zajedou pohodový a rychlý závod v mírně zvlněném terénu. Závod na 58km odstartuje ve 12:00, 25km o 15 min. později. Celá trať je vedena po zpevněných cestách a nikde nečekají na závodníky technické záludnosti.

Spojení SpinFit a Podralsko

   Do této oblasti jezdíme už mnoho let a protože jí máme hodně rádi, rozhodli jsme se tuto část Podralska přiblížit i všem sportuchtivým lidičkám. Oblast, která se nachází kousíček od Liberce nabízí naprosto odlišné scenérie oproti Jizerským či Lužickým horám. Jelikož tato část kraje byla dlouhá léta nepřístupná ( vojenský prostor ), připadáte si tady jako v pustině, kde se stále můžete kochat krásnými a neokoukanými výhledy do kraje. Počasí v této oblasti je znatelně teplejší oproti chladnému Liberci a trasy podstatně lehčí ( převážně asfaltový povrch, bez velkého převýšení ). Proto jsme se rozhodli zařadit tento závod hned na samý začátek bikové sezóny. Měl by to být rozjezdový závod pro cyklisty všech výkonnostních úrovní.

Cykloturistika v Podralsku

Stovky žlutých tabulek lemující cesty celého regionu jsou určeny právě cykloturistům. Na převážně lesních cestách mezi Ještědem, Bezdězem a Ralskem je vyznačeno skoro 200 km tras a ve značení se pokračuje. Základní orientace je velmi dobrá, každé nástupní místo má textové tabule s udáním vzdálenosti cílového a nejbližšího místa a hlavně je každá trasa číslována. Když posedíte v nějaké hospůdce, které tu rostou jako houby po dešti, uslyšíte hodnocení tras (například č. 25, která vede od Doks přes Osečnou do Křižan) a prý nemají chybu. Mikroregion Podralsko vydal v roce 2002 ucelenou mapu cyklotras včetně tras mezinárodních a místních. Napojení na sousední turistické oblasti Podještědí a Pojizeří na východě, stejně jako na severu oblast Lužických hor a Žitavských hor, na západě Kokořínsko a Novoborsko, je výrazně vyznačeno žlutou silniční cykloznačkou. Cyklotrasy se nadále rozšiřují a pro milovníky přírodních scenérií se připravuje naučná stezka podél říčky Zábrdky a podél potoku Ploučnice od pramenů u Osečné až k soutoku s Labem v Děčíně, kde bude napojení na mezinárodní magistrálu LABE - ELBE.

Dětský MTB Cup

Dětský MTB Cup

Language Selection

Czech English German Polish

Fotogalerie Závody

SpinFit ©2010 - 2014.
Vechna práva vyhrazena.