header_3.jpg

Xpower Bike Babí léto

Vážení sportovní přátelé,

děkujeme za Vaši přízeň. Report ze závodu naleznete v aktualitách a my Vám přejeme krásné babí léto nejenom na kole, ale i ve Vašem životě. 

za tým pořadatelů

Petr Cinkán

 

Pozvánka na 11.ročník

v letošním roce se uskuteční již 11.ročník mezinárodního MTB Maratonu Xpower Bike Babí léto. Závod bude odstartován klasicky z náměstí 1.máje v Chrastavě první zářijovou sobotu 1.9.2012. Velkou změnu zaznamená cíl a zázemí závodu, který v letošním roce bude situován na Koňskou farmu na Vysoké v Chrastavě.

Každý předem přihlášený závodník dostane starovací balíček Xpower od společnosti Aminostar.

Servis budou zajištovat mechanici z The Biker´s garden.

Účastníci dětských závodů Dětského MTB Cupu si nezapomenou přinést již přidělená startovní čísla. 

Tričko BBL 2011Po loňském 10.ročníku jsme se rozhodli pro změnu zázemí a nabízíme Vám krásné zázemí koňské farmy na Vysoké. Vzhledem k tradičnímu místu konání – Česko – Polsko – německému trojmezí lze očekávat i silnou zahraniční konkurenci, tvořenou týmy ze sousedních zemí. Start a cíl bude tradičně v Chrastavě u Liberce a trať závodu na 33 a 55km bude kopírovat osvědčenou stopu minulých ročníků. Pokud očekáváte skvělý biking, tak jste zvolili ten správný závod. Navíc nově zařazujeme soutěž firemních teamů a zvýhodněné startovné právě pro rodinné teamy (více v propozicích).

Tradiční účastníci si proto jistě vybaví táhlé a náročné stoupání po lesní cestě z Panenské Hůrky na Buk Republiky (Ještědský hřeben), následované srdečním downhillem do kaňonu Nisy, kde si můžou adrenalinově zaskákat přírodní i umělé jumpy. Poté následuje technicky náročná prémie – výjezd na Ovčí Horu a pořádný loukahill sjezd do Chrastavy. Zde je první pitstop na dvacátém km. Za Chrastavou na Vás čekají nádherné XC singletraily v oblasti Bedřichovského lesa, zde zamáčknou slzu dojetí všichni vyznavači řádného offroadového bikování. Z Bedřichovského lesa se sjede do Nové Vsi a pak lehkým uphillem na přehradu Mlýnici – další to pitstop. Občerstveni a pokochaní bikeři vyráží nastoupat téměř 350 výškových metrů na Kameniště, Spálený vrch a Lysý vrch (sz. cíp Jizerských hor), aby byli vzápětí odměněni sjezdem k Dolnímu Vítkovu.

Komu se po pročtení tohoto článku vybaví loňské či předloňské zážitky, určitě nezůstane letos sedět doma. Těm, kdo nejsou pevně rozhodnuti na Bike Babí Léto vyrazit, můžeme slíbit, že na letošním ročníku nebudeme odměňovat pouze chronické bednaře. Ve hře budou hodnotné ceny a bohatá tombola. Součástí závodního dne bude i závod dětí, který je součástí Dětského MTB Cupu Libereckého kraje a celodenní doprovodný program.

Krásné Babí léto na kole i v soukromém životě Vám za celý pořadatelský team přeje

Petr Cinkán

Dětský MTB Cup

Dětský MTB Cup

Language Selection

Czech English German Polish

Fotogalerie Závody

SpinFit ©2010 - 2013.
Vechna práva vyhrazena.